Nasrah Nefer

Ressam Nasrah Nefer. gigi-art.gallery. Tabloları Tablo Dünyası'nda satiş için sergilendi.

Gıgı Art

Art & Desıgn

SERGILER

 

 

2021 *Barcelona, Spain. Artbox/Projects

2020  *ArtExpo Zürich

            *„It's me“, Germany

2019   *Artexpo Miami, Wynwood , USA

            *ArtExpo Zürich, Schweiz

            *Ibramaki Art Gallery, Kuşadası, Turkey

2017    *Atatürk Culture Center Narlıdere, Turkey

2016    *Ibramaki Art Gallery, Kusadasi, Turkey

2015    *bramaki Art Gallery, Kusadasi, Turkey


2013    *Ibramaki Art Gallery, Kusadasi, Turkey

2011     *Essen, Germany

2010    *Europa Beach Hotel, Alanya, Turkey

            *Ökkes´s Gallery, Dalyan, Turkey

            *Art Gallery May, Cologne, Germany

2009   *Hotel Falcon Crest, ,Ekincik, Turkey

            *Portakal Hotel, Dalyan, Turkey

            *Queens Hotel , Dalyan, Turkey

1998   *Bonn, Germany

1996   *Fashion Show in Gent, Belgium


1995   *Silkpaintings-  Cologne, Germany

1989   *Silkpaintings", Cologne, Germany


1987   *"Dom and Trainstation Cologne“

           *Kolpinghaus, Cologne, Germany

1986   *Rathaus, Cologne, Ger,many

1986   *Köln-Bayenthal, Germany

1985   *Köln-Bayenthal, Germany

Nasrah Nefer; Mısır asıllı Alman vatandaşıdır.1960 yılında Almanya’nın Heidelberg şehrinde doğmuş ve büyümüştür. Çocukluğundan itibaren kendisini yazı ve konuşmadan ziyade resim yaparak ifade etmiştir.

Henüz yedi yaşında iken 1967 yılında Baden-Würtemberg’de öğrenciler arasında düzenlenen heykel yapımı yarışmasında birincilik ödülü almıştır. Öğretmenlerinin güzel sanatlar alanında çalışması gerektiğine dair tavsiyelerine rağmen Hemşirelik okumayı tercih etmiştir.

Hemşire olduktan sonra da sanatsal faaliyetlerine devam etmiş, Daha sonra İtalya Sardunya da bulunan güzel sanatlar hocası Franzesco Santini den iki yıl süre ile özel sanat eğitimi almış ve eğitiminin sonunda sanatsal faliyetlerine devam ederek Almanya da ilk sergisini açmıştır.

Köln Üniversitesinde; Mısıroloji, İslam Felsefesi ve Arkeoloji alanlarındaki eğitimin yanı sıra Mısır dansları üzerine dokuz yıl eğitim alarak dünyanın birçok ülkesinde gösteriler icra etmiştir.

Müteakiben; dans, jimnastik ve ressamlık alanlarında dersler vermiş, ilerleyen zamanlarda el yapımı dans kostümleri, sahne dekorları tasarlayarak Belçika ve Almanya da birçok şehirde defileler düzenlemiştir.

Sanat ile ilgili çalışmalara devam etmesinin yanı sıra Almanya da ‘’Ya Habibi’’ adlı bistro restaurant tarzı işletme açmıştır. İşletmede Doğu kültürünün tatları, dansları, kokuları, müzikleri ve dekorlarıyla farklı bir vizyon oluşturarak insanlara sunmuştur. Burada yapılan etkinlikler, sanat yaşamında yepyeni sentezler yaratmasında ve yeni eserlerinin meydana gelmesinde ilham kaynağı olmuştur.

 

Eylül 2015 yılında, yapmış olduğu resimleri Alman şair ve klasik keman sanatçısı olan Franziska Pietsch’in ‘’ Seelenlandschaften ‘’ adlı şiir kitabı ile birlikte yayımlanmıştır.

Nasrah Nefer, 2002 yılından bu yana Türkiye de güzel sanatlar alanında çalışmalarına devam etmekte olup, ayrıca Alanya, Dalyan ve Kuşadası' nda resim, dans ve spor alanlarında kurslar verip aktivitelere katılmaktadır. Uluslararası resimleri sergilıyor.